پرکاربردترین مشاغل استرالیا


کشور استرالیا، کشوری با اقتصاد بسیار پویا و چندین دهه است که جز‌ء بیست اقتصاد برتر دنیا (G20) است و تاثیرات بسیاری در اقتصاد جهان دارد. روش‌های زیادی برای ورود به استرالیا وجود دارد اما در حال حاظر برای ما ایرانیان بهترین و مناسب ترین روش که علاوه بر امکان زندگی خوب اجازه کار را در این کشور فراهم می‌کند و به ویزای دائم استرالیا تبدیل می‌شود، ویزای بیزینس با زیر گروه‌های 132-188A-188B، ویزای اسکیل ورکر با زیر گروه های 189-190 و 491 با اسپانسری خانوادگی و یا ایالتی و طرح اسپانسری کارفرما و همچنین ویزای ازدواج است.

اداره مهاجرت استرالیا سالانه لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا  را ارائه می‌دهد که به ثبات و توسعه اقتصادی کشورشان کمک می‌کند. با توصیه وزارت آموزش و پرورش، فهرست مهارت‌های استراتژیک متوسط و بلند مدت (MLTSSL) و لیست مشاغل مهارت کوتاه مدت (STSOL) که توسط اداره استخدام بررسی می‌شوند، منتشر شده و در تاریخ 1 ژوئیه به اجرا در‌می‌آیند .

همچنین ویزای دانشجویی یکی از انواع ویزای موقت استرالیا است به فرد اجازه می دهد در مدت مشخصی به تحصیل در مدارس، کالج و یا دانشگاه های استرالیا را می‌دهد. در این مدت دانشجو می‌تواند 20 ساعت در هفته نیز کار کند و مانعی با قوانین کشور استرالیا ندارد. دانشجویانی که قصد اقامت دائم در استرالیا را دارند باید دوره‌ای را انتخاب کنند که چشم‌انداز روشنی داشته باشد و در سال‌های آینده به طور مداوم مورد تقاضا باشد. در اینجا برخی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به استرالیا آورده شده است:


رشته‌های مناسب برای مهاجرت به استرالیا


 - کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)


سرعت فن‌آوری باعث ایجاد دوره‌های متعدد رایانه و فناوری اطلاعات شده است. از جمله تخصص در سخت افزار، نرم افزار، شبکه، امنیت و دوره‌های توسعه وب‌سایت. دانشگاه‌های سراسر کشور دوره‌ها را به طور مداوم به روز می‌کند تا رقابت را در زمینه دیجیتال حفظ کنند. برای مقابله با نیاز روزافزون صنایع تقاضا برای فارغ‌التحصیلان فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) به طور مداوم در حال افزایش است.

مشاغل ICT در لیست مهارت‌ها عبارتند از: تحلیلگر تجارت ICT، تحلیلگر سیستم، برنامه‌نویس تحلیل‌گر، برنامه‌نویس توسعه‌دهنده، مهندس نرم‌افزار، مهندس شبکه و سیستم‌های رایانه‌ای، تست‌کننده نرم‌افزار، مهندس پشتیبانی ICT، توسعه‌دهنده وب.


 - آموزش و تدریساسترالیا به عنوان یکی از نیروگاه‌های قدرت؛ دارای استانداردهای عالی آموزش شناخته شده در سراسر جهان است. فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که به دنبال مشاغلی همچون تدریس می‌روند، با تقاضای زیاد در موسسات آموزشی مواجه خواهند شد.
شغل معلمی از جمله معلم دوران پیش‌دبستان، معلم دبستان، معلم دبیرستان، معلم نیازهای ویژه، مدرس دانشگاه، معلم آموزش حرفه‌ای و معلم زبان انگلیسی به زبان‌های دیگر، همواره در لیست مهارت‌های استرالیاست.


 - مهندسیاسترالیا یکی از کشورهای پیش‌رو در زمینه مهندسی است. دانشجویان بین‌المللی برای یادگیری و جذب بازار کار شدن در تخصص‌های مختلف به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهندسان؛ نوآوری‌ها و راه‌حل‌های عملی برای چالش‌های روزمره ارائه می‌دهند. آن‌ها هم‌چنین طراحی، ایجاد، نوآوری و اختراع می‌کنند. دنیای ما به دلیل ذهنیت خلاق و سخت‌کوشی مهندسان بهتر خواهد شد. مهندسان در استرالیا می‌کوشند تا از جنبه‌های مختلف؛ نیازهای این کشور را برطرف کنند.

مشاغل مورد نیاز در استرالیا عبارتند از مهندس شیمی، مهندس مواد، مهندس عمران، مهندس برق، مهندس الکترونیک، مهندس مکانیک، مهندس هوانوردی، مهندس کشاورزی، مهندس محیط زیست و مهندس صنایع.

 - دوره‌های پرستاری و پزشکیبا توجه به جمعیت روزافزون استرالیا؛ این کشور به کادر پزشکی بسیار ماهر نیاز دارد. دوره‌های پزشکی و پرستاری هزاران دانشجوی داخلی و بین‌المللی را به خود جلب می‌کند. این رشته‌ها به طور مداوم در لیست مهارت‌ها قرار دارند، پرستاری یکی از دوره‌های مورد تقاضا در زمینه پزشکی است.

دوره‌های پزشکی و پرستاری در لیست مهارت‌های استرالیا عبارتند از: پرستار، پرستار سالمندان، پرستار کودک، بهداشت محیط، مراقبت‌های ویژه و اورژانس، پرستار معلولیت و توان‌بخشی، پزشک، پزشک اعصاب و روان، جراح، تکنسین اتاق عمل، پزشک اطفال و مامایی.

 - مددکار اجتماعیمددکاری اجتماعی یکی از شغل‌های پرمتقاضی در استرالیا محسوب می‌شود، دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند از نزدیک با افراد مبتلا به مسائل شخصی یا اجتماعی کار کنند، به راحتی جذب بازار کار می‌شوند. مددکاران اجتماعی که معمولاً به عنوان قهرمانان گمنام دوران مدرن توصیف می‌شوند، با ارائه مشاوره، پشتیبانی و کمک به بازآفرینی افراد در جامعه، این قدرت را به آن‌ها می‌دهند که تأثیر فوق العاده‌ای در زندگی خود و دیگران داشته باشند.


 - تعمیرکار خودرودوره‌های اتومبیل در صنعت در چند دهه اخیر رشد زیادی داشته‌اند (3.46٪ رشد شغلی پیش‌بینی شده). دانشجویان بین‌المللی که علاقه زیادی به تعمیر اتومبیل دارند اکنون امکان اخذ اقامت دائم خود را خواهند داشت. برق‌کاران خودرو و مکانیک موتور از جمله مشاغل مورد تقاضا هستند.

مشاغل خودرو در لیست‌ها عبارتند از: برق خودرو، مکانیک موتور دیزل، مکانیک موتور (عمومی) و مکانیک موتور سیکلت.بهترین دوره‌ها برای مهاجرت به استرالیا


* - * ساختمان و ساخت و سازدوره‌های ساخت و ساز در صنعت با 10.9٪ رشد شغل پیش‌بینی شده‌اند که تا سال 2022 ادامه خواهد یافت. مشاغل تجاری مانند ساخت و ساز، نجاری، لوله‌کشی ساختمان و موارد دیگر مورد تقاضا هستند. بنابراین، گذراندن دوره‌های مربوط به ساختمان سازی به عنوان راهی جذاب برای دانشجویان بین‌المللی است.
مشاغل ساختمانی در این لیست عبارتند از: بازرس ساختمان، نجار، مدیر پروژه ساخت و ساز، برآوردگر ساخت، شیشه‌بری، کاشی‌کاری و سرامیک‌کاری.


 * - * آشپزی، شیرینی‌پزی و مهمان‌داریدوره‌های مربوط به طبخ غذا نه تنها نوید یک حرفه هیجان‌انگیز را می‌دهد بلکه از توانایی بالقوه دریافت اقامت دائم برخوردار است. فرقی نمی‌کند رشته شما چه باشد، خواه آشپزی، پخت و پز یا مدیریت هتل ، صنعت پررونق جهانگردی استرالیا همیشه به افرادی مهمان‌نواز و پرشور نیاز دارد که در شغل خود تغییر و نوآوری ایجاد کنند.
مشاغلی همچون آشپزی، شیرینی پزی و مهمان‌داری در این لیست قرار دارند. مدیر کافه یا رستوران؛ مدیر هتل یا متل؛ مدیران اسکان و گارسون؛ نانوا و شیرینی‌پز از دیگر شغل‌هایی است که می‌تواند منجر به اقامت در استرالیا شود.


* - * لوله‌کشی 
دوره‌های لوله کشی به طور معمول شامل یک گواهینامه III یا IV است. با 5،766 شغل آزاد و 11.2٪ رشد شغل پیش‌بینی شده تا سال 2022، لوله‌کش‌ها در استرالیا همواره مورد تقاضا خواهند بود و فرصت‌های شغلی زیادی در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. پس از اخذ یک گواهینامه در لوله‌کشی، دانش‌آموزان می‌توانند به یک زندگی حرفه‌ای پرتحرک بپردازند که می‌تواند آ‌نها از نظر مالی ساپورت کند.

به عنوان یک فارغ‌التحصیل در لوله‌کشی، ممکن است بتوانید برای ویزای تحصیلات تکمیلی موقت اقدام کنید (ممکن است نیاز به ارزیابی مهارت‌های مثبت باشد). دارندگان ویزای تحصیلات تکمیلی موقت می‌توانند پس از اتمام تحصیل، بسته به شرایط، به مدت هجده (18) ماه تا دو (2) سال به طور موقت در استرالیا تحصیل، اقامت و کار کنند. فرصتی برای به دست آوردن تجربیات مربوط به کار محلی که ممکن است منجر به اخذ اقامت دائم شود.* - * نقاشی و دکوراتور


دوره‌های نقاشی و دکوراسیون منزل یک مسیر عالی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. با پیش‌بینی رشد شغل 10.9٪ در صنعت ساختمان، به نقاشان نیاز مبرم خواهد بود. نقاشی و دکوراسیون در فهرست MLTSSL برای سال‌های 2018-2019 با سقف شغلی 3،277 قرار داشت. در زیر لیستی از دوره‌ها را خواهید دید که برای توسعه مهارت و دانش در زمینه‌های نقاشی و تزئینات طراحی شده‌اند.