این بخش از سایت، مختصص سوالات تخصصی متقاضیان از وکیل مهاجرتی استرالیا می باشد.این صفحه به طور دوره ای به روز رسانی می شود و شما بازدید کننده محترم می توانید سوال خود را از پایین صفحه ، بخش نظرات مطرح و یا به آدرس ایمیل ما ارسال نمایید. سوال شما بررسی و به همراه پاسخ وکیل مهاجرتی ، به نمایش در خواهد آمد.
 
 
* آیا از ایالتی اسپانسر شدن به منزله گرفتن کار در استرالیا است ؟
 
خیر . شما وقتی از ایالتی که در استرالیا sponsor  می شوید ، به منزله این است که ایالت مورد نظر به شغل شما نیاز دارد. ولی در گرفتن یا دادن کار به شما هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.
 
* آیا کسانی که با Skill Visa وارد استرالیا می شوند از طرف دولت استرالیا به این اشخاص کمک مالی می شود؟
 
خیر. فقط به خانواده هایی که فرزندشان زیر 14 سال است Family Assistant  که معمولا برابر با 900 دلار می باشد ، تعلق می گیرد.
 
* آیا همسر یا پارتنر می تواند در جمع امتیاز به پرونده متقاضی اصلی کمک کند؟
 
بله . فقط در صورتی که شغل همسر یا پارتنر در لیست مشاغل (1) و (2) باشد و ایشان در ارگانی که مربوط به رشته تحصیلی همسر یا پارتنر هست بررسی شده باشد و جواب مثبت بگیرد.
 
* آیا تناسبی بین درآمد و مخارج افراد در استرالیا است و حقوق دریافتی می تواند جوابگوی هزینه ها به طور متوسط باشد؟
 
بله . هر فرد در استرالیا حداقل ساعتی 18-14 دلاردستمزد می گیرد که بطور متوسط و با کسر مالیات حقوق ماهیانه ایشان 3800 - 3300 دلار می باشد و این مبلغ می تواند یک خانواده سه نفری را جوابگو باشد.
برای زندگی بهتر ، باید از تحصیلات بالاتر و یا با کار کردن دو نفر در خانواده بهره برد.
 
* با سلام من یک محقق و پژوهشگر در زمینه علوم اجتماعی ، حقوق ، مدیریت با مدرک کارشناسی هستم که در این زمینه نیز روش تحقیق را در آموزشگاه ها و مراکز علمی تدریس می نمایم. آیا می توانم از این طریق به کشوری که فکر میکنید میتوانم در این زمینه موفق باشم مهاجرت نمایم؟ 
 
اگر سابقه کار تدریس شما از 3 سال بیشتر باشد و قابل اثبات از طریق سابقه بیمه و یا فیش حقوقی و یا حساب بانکی ، میتوانید پرونده مهاجرت خود را به جریان بیاندازید.
 
* من جهت مهاجرت به استرالیابه دنبال یک وکیل ایرانی دارای مارا هستم.لطفا راهنمایی فرمایید.
 
اطلاعات ثبت شده وکلای این دفتر در سایت MARA  و MIA  موجود است. می توانید از این دو سازمان کمک بگیرید.
 
* آیا پزشکان برای مهاجرت به استرالیا مسیر آسان تری نسبت به مشاغل دیگر دارند؟
 
خیر. با توجه به شرایطی که کشور استرالیا دارد ، در حال حاظر دولت استرالیا ترجیح می دهد از فارغ اتحصیلان رشته پزشکی دانشگاه های استرالیایی برای سیستم پزشکی خود استفاده کند. به همین دلیل پروسه ای سخت را برای ورود پزشکان کشورهای دیگر در نظر گرفته است . به طور خلاصه اگر بخواهیم اشاره کنیم نمره آیلتس هفت یا امتحان زبان OET ، امتحان MCQ استرالیا و در آخر اخذ پیشنهاد شغلی در یکی از استان های استرالیا از اهم شرایط است.