صفحه اخبار
کرونا - کووید 19 - ویروس - ویروس کرونا - ویروس کووید 19 - استرالیا 2020 - مهاجرت به استرالیا 2020
ویروس کرونا ( کووید-۱۹) در استرالیا

 اقدامات جدی دولت استرالیا جهت مبارزه و جلوگیری از انتشار ویروس کووید-19

نخستین بار ویروس کرونا در ماه دسامبر سال 2019 در کشور چین مشاهده شد. در ابتدای خیر انتشار ویروس کووید-۱۹ دولت استرالیا با ارسال یک فروند هواپیمای مسافربری٬ تعدای از شهروندان خود را از کشور چین (که مرکز اصلی شیوع این بیماری هست) به این کشور بازگرداند و آنها را در قرنطینه و مراقبت کامل قرار داد.
نخست وزیر استرالیا٬ آقای موریس در نشست خبری اعلام کرد به منظور مبارزه و جلوگیری از گسترش ویروس کووید - 19 تدابیر ویژه‌ای برای ورود افراد به خاک استرالیا اجرا کرده است. 
علاوه بر ممنوعیت 30 روزه کشتی‌های مسافربری به بنادر استرالیا٬ مرزهای خود را به روی همه اتباع خارجی به جز شهروندان و افراد مقیم استرالیا بسته است و این افراد که به تازگی وارد استرالیا می‌شوند نیز باید به مدت ۲ هفته در قرنطینه خانگی بمانند.
دولت استرالیا تمامی سفرهای داخلی و خارجی و حتی سفرهای درون شهری را ممنوع کرده و تنها سوپر مارکت‌ها٬ پمپ بنزین‌ها٬ بانک‌ها و داروخانه ‌ها فعال هستند.

همچنین تمامی نشست‌ها و جلسات کابینه دولت از این پس بصورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.
تا کنون 6322 نفر از شهروندان استرالیا به ویروس کووید 19 مبلا شده اند که از این میان 3338 نفر از آنها بهبود یافته اند و متاسفانه تعداد 61 نفر جان باختند.
در همین راستا٬ وزیر بهداشت استرالیا تصریح کرد که به رغم کاهش شمار موارد ابتلا به کووید 19 طرح فاصله گذاری اجتماعی در این کشور با جدیت ادامه خواهد داشت و افرادی که فاصله اجتماعی٬ قرنطینه و قوانین و ضوابط پیشگیرانه را رعایت نکنند. 11 تا 20 هزار دلار جریمه خواهند شد.
 

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 35
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/01/26
  • تعداد مشاهده : 802 بار