صفحه اخبار
اخبار تحصیل استرالیا

شرایط تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های استرالیا

در این مطلب دفتر ارمغان ویزا شرایط کلی و اطلاعات عمومی تحصیل در استرالیا را بیان می کند . تحصیل در دانشگاه های استرالیا رایگان نبوده و شهریه دارد. میزان شهریه دانشگاه و مدارس استرالیا، به نوع مدرسه و دانشگاه و همچین رشته تحصیلی بستگی دارد. میزان شهریه‌ای که در زیر آورده شده است، به عنوان یک بر آورد بسیار کلی ست و توجه داشته باشید که میزان شهریه دانشگاه ها متغیر است و برای اطمینان از میزان دقیق شهریه دانشگاه مورد نظرتان حتما به وب سایت دانشگاه مراجعه نموده و یا به دانشگاه ایمیل ارسال نمایید و از آنها سوال نمایید. 

دانشگاهها

تحصیلات پایه  9000 -  14000  دلار استرالیا در سال

لیسانس  10000 - 16500 دلار استرالیا در سال

مراحل تحصیلی بعد از لیسانس

Graduate Certificate  9000 – 16000 دلار استرالیا در سال

Graduate diploma  11000  - 18000 دلار استرالیا در سال

فوق لیسانس- دکتری  11000  - 18000 دلار استرالیا در سال

آموزشهای فنی و حرفه ای  5500 – 18000 دلار استرالیا در سال

مدارس

دبیرستان  6000 - 13000  دلار استرالیا در سال

ابتدائی و راهنمائی  5000 – 11000 دلار استرالیا در سال

دوره های آموزش زبان انگلیسی  3500 – 13500 دلار استرالیا در سال

    

هزینه های یک زندگی دانشجویی در استرالیا

استرالیا از سطوح عالی رفاهی و هزینه های مناسب زندگی بهره مند است . انتخاب شما برای مکان تحصیلی خود، خواه دریک شهر بزرگ و یا نواحی اطراف شهری و همچنین الگوی زندگی شخصی شما، سطح نهایی هزینه های شما را تعیین می نماید.

شرایط مختلفی برای مسکن و سکنی گزیدن دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می نمایند، وجود دارد. بسیاری از دانشگاه ها و دانشکده های TAFE از طریق دفاتر مسکن خود به دانشجویان کمک می نمایند. دانشجویان باید به محض اینکه دانشگاه ثبت نام آنها را تأیید می نماید، توصیه های این مراکز را برای یافتن مسکن مناسب بکار گیرند. بسیاری از دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها دارای مراکز اقامتی برای دانشجویان هستند که این مراکز امکانات خواب، آسایش و خوراک دانشجویان را فراهم می آورند. 

دانشجویان می‌توانند در صورت تمایل آپارتمان و یا خانه‌ای را اجاره نمایند که معمولا این کار به صورت اشتراکی با چند دانشجوی دیگر انجام می پذیرد.

بسیاری از دانشجویان حداقل برای چند ماه اول ترجیح می‌دهند که با خانواده‌های استرالیایی اقامت گزینند. به این نحوه اقامت، اقامت در منزل می‌گویند که در آن صورت اتاق و غذای شخص در آن در نظر گرفته شده است. هزینه‌ها و امکان انتخاب هر روش در نقاط مخالف استرالیا متفاوت می باشد.بسیاری از موسسات آموزشی در استرالیا شخصی را به عنوان افسر مسئول برای کمک در امر انتخاب مکان زندگی در نظر می گیرند تا بتوانند به دانشجویان در امر انتخاب مسکن و مکان زندگی در داخل و یا در نزدیکی موسسه آموزشی کمک نماید. هزینه های در نظر گرفته شده زیر تخمینی می باشند :

هم خانگی با خانواده های استرالیائی همراه با خوراک روزانه  110-270 دلار استرالیا در هفته

مسافر خانه و اقامت گاههای موقت برای دانشجویان  80-135 دلار استرالیا در هفته

هم اتاقی با دانشجویان دیگر  50-160 دلار استرالیا در هفته

اجاره خانه و یا اتاق  70-350 دلار استرالیا در هفته

خوابگاه دانشگاه  80-250 دلار استرالیا در هفته

پانسیون شبانه روزی ( هزینه های ثبت نام منظور نگردیده اند)  8000 –11000 دلار استرالیا در سال

ساختمانهای قابل سکونت مرتبط به موسسه آموزشی (که شامل همه امکانات زندگی و غذا نیز می باشند ) ممکن است در اختیار دانشجویان تمام وقت با هزینه مناسب قرار گیرد. بهر حال تعداد درخواستها برای برخورداری از این مراکز بسیار بالاست و این درخواستها باید توسط موسسه آموزشی مرتبط ارزیابی گردد.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 5
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/03/31
  • تعداد مشاهده : 90 بار