صفحه اخبار
استرالیا 2020 قوانین 2020 قوانین مهاجرت 2020 قوانین مهاجرت به استرالیا2020 قوانین مهاجرت به استرالیا 2020 قوانین جدید قوانین جدید2020 ویزای استرالیا2020 ویزای استرالیا 2020 قوانین جدید ویزای استرالیا2020 قوانین جدید ویزای استرالیا 2020
جدیدترین قانون پلیس برای بیرون گذاشتن دست از پنجره حین رانندگی


 اگر از آن دست رانندگانی هستید که دوست دارید به دستتان روی لبه پنجره باز خودرو استراحت دهید،

بهتر است بدانید این کار برایتان ارزان تمام نخواهد شد.با نزدیک شدن به فصل تابستان، پلیس نیوساوت‌ولز به رانندگان هشدار داد از پنجره، در و یا سقف بیرون گذاشتن هر بخشی از بدن حین رانندگی غیر قانونی است. در صورت مشاهده راننده متخلف ۳۴۹ دلار جریمه شده و ۳ امتیاز منفی خواهد گرفت. این قانون برای مسافران خودرو هم اعمال خواهد شد.

تنها مورد استثنا زمانی است که راننده قصد علامت دادن برای تغییر مسیر، کاهش سرعت یا توقف را داشته باشد. این اطلاعیه پلیس منطقه نورترن بیچز در فیس‌بوک با انتقاد و خشم فراوان مواجه شده است.

بسیاری از کاربران فیس‌بوک پلیس را به درآمدزایی متهم کرده‌اند و می‌گویند اجرای این قانون توسط پلیس اتلاف مجرمانه زمان است. یکی از کاربران در واکنش به این قانون نوشت: شما کاری به این مهمی با منابعی اینچنین محدود دارید، پس روی چیزهای مهمتر متمرکز باشید. اما عده‌ای دیگر معتقدند این قانون موضوعی مرتبط با ایمنی است. یکی از کاربران با اشاره به اینکه سال‌ها پیش دوستش به دلیل بیرون گذاشتن دست از پنجره ماشین بازوی خود را از دست داده است، قانون جدید را موضوعی مرتبط با حفظ ایمنی سرنشینان خودرو اعلام کرده است. تعدادی از کاربران نیز کنجکاوند بدانند آیا این قانون درباره سگ‌ها هم اجرا خواهد شد یا نه.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 3
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/06/27
  • تعداد مشاهده : 473 بار