صفحه اخبار
مهاجرت به استرالیا 2020 مهاجرت 2020استرالیا استرالیا2020 استرالیا 2020 قوانین 2020 قوانین2020 قوانین مهاجرت قوانین مهاجرت2020 قوانین مهاجرت 2020 قوانین مهاجرت به استرالیا2020 قوانین مهاجرت به استرالیا 2020 قوانین جدید قوانین
تحقیقات بر روی واکسن کرونا در دانشگاه آکسفورد

 آزمایش‌ها بر روی واکسن کرونا توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت استروزنکا بار دیگر از سرگرفته خواهد شد.


شرکت استروزنکا روز 13 سپتامبر اعلام کرد، آزمایش‌ها بر روی واکسن کرونا که به حالت تعلیق مانده بود از سرگفته شد و درحال تحقیق درباره این موضوع است که آیا عوارض مشاهده شده در یک بیمار به واکسن مرتبط است یا نه. اما دانشگاه آکسفورد روز شنبه اعلام کرد واکسن اکنون ایمن تلقی می‌شود و آزمایش‌ها ادامه خواهد یافت.

دانشگاه آکسفورد گفت “انتظار می‌رفت” که در مطالعه‌ای در این ابعاد “برخی شرکت کنندگان ناخوش شوند”.

این دانشگاه افزود که مطالعات اکنون در پی توصیه‌های یک کمیته مستقل بررسی ایمنی و سازمان مقررات محصولات پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی از سر گرفته می‌شود.

این دانشگاه جزییات عوارضی که در یک داوطلب ظاهر شده بود را به دلیل محرمانه بودن این اطلاعات فاش نکرد، اما نیویورک تایمز گزارش داد که یک داوطلب در بریتانیا به “میلیت عرضی” که یک سندروم تورمی است که بر نخاع اثر می‌گذارد و می‌تواند ناشی از عفونت ویروسی باشد دچار شد.

سازمان بهداشت جهانی می گوید تقریبا ۱۸۰ واکسن بالقوه در اطراف جهان تحت آزمایش است اما هنوز هیچ کدام آنها مرحله آزمایش کلینیکی را کامل نکرده‌اند. بنابه گزارش‌ها حدود ۳۰ واکسن در مراحل پیشرفته آزمایش هستند.

انتظار زیادی وجود داشته که محصول استروزنکا – که فازهای اول و دوم آزمایش را با موفقیت کامل کرده – یکی از اولین واکسن‌هایی باشد که وارد بازار می‌شود.

مرحله سوم آزمایش این واکسن در هفته‌های اخیر با شرکت حدود ۳۰ هزار داوطلب در آمریکا، بریتانیا، برزیل و آفریقای جنوبی شروع شد. آزمایش‌های مرحله سوم معمولا شامل هزاران نفر است و چندین سال طول می‌کشد

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 3
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/06/29
  • تعداد مشاهده : 599 بار