صفحه مقالات

شرایط آب و هوایی استرالیا

استرالیا قاره ای است که به دلیل وسعت آن شرایط مختلف آب و هوایی را در آن تجربه می کنید. درجه حرارت می تواند از زیر صفر در کوه های برفی در جنوب استرالیا به گرمای شدید در منطقه کیمبرلی در شمال غرب این قاره برسد.
 

با توجه به اندازه قاره استرالیا یک تقویم تک فصلی برای کل قاره وجود ندارد. در عوض شش منطقه آب و هوایی دارد.
 
در منطقه معتدل یک الگوی بهاری, تابستانی,  پاییزه و زمستانی وجود دارد و نیز تاثیراتی از منطقه  آب و هوایی خشک و مرطوب در نواحی گرمسیری شمال که شامل استوایی, گرمسیری و مناطق زیر استوایی را شامل می شود.
 
بسته به جایی که شما در هر ماه هستید, فصول بسته به آب و هوا متفاوت است شرایط آب و هوایی بر مبنای دمای منطقه ای تعریف می شود.
 
تغییر فصل ها در نیم کره جنوبی به شرح زیر می باشد:
 
تابستان: Dec to Feb 
پاییز: Mar to May 
زمستان: Jun to Aug 
بهار: Sep to Nov
 
این نشان گر آن است که سال نو میلادی در استرالیا دقیقا در اوج گرما و در تابستان می باشد و تعطیلات پایان سال تحصیلی در زمستان است.
 
مناطق گرمسیری: یک الگوی خشک / مرطوب 
 
سه نوع منطقه آب و هوایی  در مناطق استوایی استرالیا وجود دارد: 
 
استوایی - نوک کیپ یورک و باتهرست و جزایر ملویل شمال داروین. 
 
گرمسیری - در سراسر شمال استرالیا از جمله کیپ یورک, پایان بالا از سرزمین شمالی, سرزمین جنوب خلیج کارپنتاریا, و منطقه کیمبرلی .
 
زیر گرمسیری - حاشیه های ساحلی و داخلی از کنز در طول ساحل کوئینزلند و مناطق داخلی کشور به مناطق شمالی ولز جنوبی نو و حاشیه های ساحلی شمال پرت به GERALDTON در غرب استرالیا.
 
فصول خشک و مرطوب.
 
مناطق گرمسیری استرالیا, در شمال این کشور, از جمله مناطق استوایی و زیر استوایی دارای درجه حرارت بالا و رطوبت بالا و فصول مرطوب و خشک متمایز است.
 
در مناطق استوایی استرالیا فصل مرطوب, به نام فصل موسمی, حدود شش ماه طول می کشد که بین ماه های نوامبر و مارس است. درجه حرارت در این فصل تا 50 درجه سانتیگراد می رسد. در این فصل مقدار باران آنچنان زیاد است که گاهی به سیل نیز می انجامد.
 
 

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 13
    • 3
  • تاریخ انتشار : 1394/11/01
  • تعداد مشاهده : 11127 بار