صفحه مقالات

کار در استرالیا

استرالیا یکی از کشور های بسیار توسعه یافته جـهان به شمار می آید که اقتصاد آن متکی بر بازرگانی و کشاورزی  می باشد. در سالهای اخیر سرمایه گزاران متعددی از کشورهای  مختلف جهان به استرالیا مهاجرت کرده و سرمایه گذاری و نیروی کار جدید را در این کشور  خلق کرده  و توسعه داده اند .

 چین، ژاپن، کره جنوبی و آمریکا از مهمترین شرکای تجاری این کشور محسوب می شوند.
 
با پیشرفت های روزانه علم و تکنولوژی در این کشور، استرالیا تلاش بر این دارد که نیروی کار خود را هر چه گسترده تر کرده, از کشور های دیگر نیز نیروی کار وارد کند.
 
آژانس های خصوصی متعددی در بسیاری از شهر های استرالیا به وفور یافت می شوند که کار پیدا کردن شغل مطلوب و مورد نظر را برای متقاضیان بسیار آسان کرده, با مدت زمانی کوتاه, کار مورد نظر  این اشخاص را پیدا می کنند. کارمندان این شرکت ها معمولا از درخواست کنندگان هیچ هزینه ای برای انجام این خدمات نمی گیرند و پول خود را از کارفرما دریافت می کنند.
 
اقتصاد استرالیا نیز به سبب وابستگی شدید به منابع طبیعی, شباهت بسیاری به اقتصاد کانادا دارد.
با توجه به آخرین بررسی هایی که در مورد اقتصاد این کشور صورت گرفته است, درآمد استرالیا از فروش کالا در سال 2008, 7/144 میلیارد دلار این کشور بوده است که در مقایسه با سال مالی پیش از آن, پنج میلیارد دلار استرالیا افزایش را نشان داده است و این پیشرفت در سالهای بعد از آن نیز به وضوح دیده می شود. رشد تولید فولاد جهان نیز به واسطه تقاضای چین در سال 2008, شش درصد افزوده شده است که نیـاز بالا به این دو ماده اولیه, سنگ آهن و زغـال کک را سبب می شود. استرالیا بزرگ ترین تولید کننده این مواد بوده است که از فروش این مواد بیشترین در آمد را در میان کالاهای دیگر کسب کرده است.
 
در ازای کار انجام شده این آژانس ها مالیـات بر در آمد را از حقـوق کلی شما کسر کرده, شما در چند هـفته اول کار مستحضر خواهید بود، پرونده مالیاتی خود را در اختیـار آژانس مربوطه قرار دهید.
 
مشاغل قراردادی را نیز می توانید از آژانس های مرتبط به آن بیابید. این قراردادها نیز به صوررت تمام وقت  ویا دوره های کوتاه مدت مشخص هستند.
 
تعداد زنان شاغل نیز در استرالیا بسیار زیاد است و حدود 45% از کل نیروی کار در این کشور را زنان تشکیل می دهند. در استرالیا هیچ تبعیضی بین نیروی کار زنان و مردان قایل نمی شوند و میزان حقوقه دریافتی هر شخص  با توجه به ساعات و میزان کاری که انجام می دهد، مشخص می گردد.
 

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 1
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/01/27
  • تعداد مشاهده : 2390 بار