ویزای سرمایه گذاری


جدیدترین قوانین ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا در سال 2020

ویزای سرمایه گذاری و تجاری استرالیا یکی از امن‌ترین و موفق‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. استرالیا کشوری توسعه یافته با اقتصادی پویا، زیر ساخت‌های پایدار و متکی بر بازرگانی و کشاورزی ست. این کشور بیش از دو دهه جزء ۲۰ اقتصاد برتر دنیا است ((G 20 ، بیست کشور برتر از نظر اقتصادی که جمعا ۸۵٪ اقتصاد جهانی را در بردارند)). این کشور بسترهای بسیار خوبی برای افرادی که تمکن مالی دارند و قصد سرمایه گذاری، تجارت و فعالیت‌های اقتصادی دارند، را فراهم کرده است.  طوری که در سال 2008،  چهار شهر استرالیا جزو بهترین شهرهای جهان برای زندگی و کسب و کار نام گرفت.


((شهر ملبورن رتبه دوم، شهر پرت رتبه چهارم، شهر آدلاید رتبه هفتم و شهر سیدنی نهم)).از آنجا که ویزای سرمایه گذاری پیچیدگی زیادی دارد و برای اخذ آن به مهارت، تجربه و علم در این زمینه نیاز دارد، قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان و کلای ارمغان ویزا

تماس بگیریدویزای سرمایه گذاری به سه زیر گروه (ساب کلاس) زیر تقسیم می‌شود:


1-           ساب کلاس ۱۸۸ - ویزای موقت سرمایه گذاری استرالیا (قابل تبدیل به ویزای دائم)

2-          ساب کلاس 888- ویزای دائم سرمایه گذاری استرالیا 

3-          ساب کلاس 132-  ویزای دائم سرمایه گذاری استرالیا 


 

- ویزای سرمایه گذاری استرالیا  – ساب کلاس ۱۸۸


ویزای ۱۸۸ یک ویزای موقت است که قبل از اخذ ویزا، نیاز به هیچگونه انتقال سرمایه به استرالیا را ندارد و بعد از دریافت ویزا، دولت استرالیا این اجازه را به فرد می‌دهد که به همراه خانواده به مدت ۴ سال و 3 ماه در هر یک از ایالت‌ها و شهرهای استرالیا ((چه مرکز ایالت مثل سیدنی، ملبورن و بریزبین و چه دیگر شهرهای ایالت مثل گولد کوست و ...)) زندگی، تحصیل، استفاده از خدمات پزشکی و درمانی و دیگر مزایا را داشته باشد و در این مدت، بیزینس خود را راه اندازی کند و شرایط را برای اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۸۸۸ که در ادامه توضیح داده شده است فراهم کند.

حتی این اجازه به شما داده می‌شود که در صورت تحقیق و بررسی شرایط، اگر تصمیم به تغییر در نوع سرمایه گذاری و بیزینس خود گرفتید، می‌توانید بیزینس پلان جدید تهیه کنید و سرمایه گذاری خود را در کسب و کار دیگر شروع کنید. دیگر ویژگی که دولت استرالیا برای این نوع ویزا درنظر گرفته است، خرید بیزینس آماده است. گاهی افراد برای پایین آوردن ریسک، اقدام به خرید یک بیزینس آماده می‌کنند.

 

این ویزا به سه گروه  تقسیم‌ می‌شود:

·                     ویزای کارآفرینی (Business Innovation) 


·                     ویزای سرمایه گذاری معمولی (Investor Stream)

·                     ویزای سرمایه گذاری ویژه (Significant Investor Stream)


 1-    شرایط ویزای کارآفرینی استرالیا


امتیازات مورد نیاز فرد اصلی برای گرفت این ویزا ۶۵ است که به شرایط سنی، میزان سرمایه، گردش مالی، اختراعات و ابتکارات، سابقه اداره و مدیرت شرکت، میزان تسلط به زبان انگلیسی و تحصیلات بستگی دارد.

·        حداقل سرمایه فرد باید ۸۰۰ دلار استرالیا باشد که شامل (خانه، ماشین، زمین، باغ، پول نقد و ... ) اموال منقول و غیر منقول است.

·        گردش مالی در دو سال از چهار سال اخیر باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار باشد.

·        گرفتن اسپانسر شیپ از یکی از ایالت‌های استرالیا.

·        درصورتی که ارزش دارایی فرد به ۸۰۰ هزار دلار استرالیا نرسد، می توان حسابرسی اموال را برای دوسال پیش که قیمت دلار پایین تر بوده در نظر گرفت.


***حتی اگر تمکن مالی شما کمتر از ۸۰۰ هزار دلار استرالیا ست هم می‌توانید، ویزای این کشور را بگیرید***


در صورتی که دارایی شما (اعم از زمین، خانه، مغازه، ماشین، پول نقد و ...) حتی کمتر از ۸۰۰ دلار استرالیا ست می‌توانید حسابرسی و ارزیابی مالی خود را با در نظر گرفتن نرخ دلار دولتی در سال ۹۷ و ۹۸ ( ۳۰۰۰ تومان) نشان دهید که این امر باعث افزایش دارایی متناسب با قیمت روز خواهد شد.برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 

2-     ویزای سرمایه گذاری معمولی

شرایط این نوع ویزا:

·        فرد و همسرش مجموعا باید سرمایه‌ای معادل 2.250 میلیون دلار استرالیا داشته باشد.

-         سرمایه گذاری که بعد از ورود به خاک استرالیا باید انجام شود، معادل 1.5 میلیون دلار استرالیا است.

·        سابقه مدیرتی و سرمایه گذاری موفق در بیزینسی با ارزش 1.5 میلیون دلار در یکسال اخیر و یا ۱۰٪ از بیزینس به نام آنها باشد.

·        دعوت نامه از یکی از ایالت‌های استرالیا

خوشبختانه در این نوع ویزا نیازی به ارائه مدرکی گردش مالی مطرح نیست.

 

۳-   ویزای سرمایه گذاری ویژه
شرایط این نوع ویزا بسیار شبیه ویزای سرمایه گذاری معمولی است:

·        نیاز به اراءه مدرکی گردش مالی مطرح نیست.

·        فرد و همسرش مجموعا باید سرمایه‌ای معادل ۵ میلیون دلار استرالیا داشته باشد.

·        سرمایه گذاری که بعد از ورود به خاک استرالیا باید انجام شود، معادل 5 میلیون دلار استرالیا است که ۴ سال برای این سرمایه گذاری فرصت باقی ست و در کنترل خود فرد است نه دولت استرالیا.

·        از طرفی تسلط به زبان انگلیسی در این ویزا شرط لازم نبوده و می‌توان بعد از ورود به خاک استرالیا در کلاس‌های زبان شرکت کرد.

·        سابقه مدیرتی و سرمایه گذاری موفق در بیزینسی با ارزش 1.5 میلیون دلار در یکسال اخیر و یا ۱۰٪ از بیزینس به نام آنها باشد.

·        دعوت نامه از یکی از ایالت‌های استرالیا

 

سن فرد متقاضی برای ویزای ساب کلاس 188 ( در هر یک از زیر گروه هایی که در بالا شرح داده شد) حداکثر ۵۵ سال است. البته در مواردی برخی از ایالت‌ها سن بیشتر از ۵۵ سال را نیز مورد ارزیابی قرار می‌دهند که ممکن است منجر به اخذ ویزا شود. 


 - ساب کلاس 888 (ویزای سرمایه گذاری استرالیا ( اقامت دائم))

افرادی که با ساب کلاس ۱۸۸ به خاک استرالیا ورود کردند، می‌توانند با استفاده از این ویزا، اقامت خود و خانواده خود را به اقامت دائم استرالیا تبدیل کنند.

A-                    افرادی که ویزای کارآفرینی دریافت کرده‌اند، با داشتن شرایط زیر می‌توانند برای ویزای ۸۸۸ اقدام کنند:

·        فرد باید به عنوان مدیر بیزینس معرفی شود و سابقه مدیریتی ارائه دهد.

·        استخدام حداقل ۲ نفر بصورت تمام وقت

·        در صورتی که گردش مالی سالانه بیزینس بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار استرالیا باشد، ۳۰٪ از سهام بیزینس و در صورتی که گردش مالی سالانه بیزینس کمتر از ۴۰۰ هزار دلار استرالیا باشد، ۵۰٪ از سهام بیزینس را دارا باشند

·        بیزینس مورد نظر حداقل دو سال سابقه فعالیت و پرداخت مالیات با مدارک BAS داشته باشد.

·        حداقل یکسال از دوسال قبل از درخواست ویزا 888 در خاک استرالیا زندگی کرده باشد.

·        حداقل سرمایه گذاری در بیزینس 200 هزار دلار استرالیا

·        حداقل گردش مالی در بیزینس300 هزار دلار استرالیا در یکسال قبل از درخواست ویزا 888

·        استخدام حداقل ۲ نفر بصورت تمام وقت

 
B-                   افرادی که ویزای سرمایه گذاری معمولی و سرمایه گذاری ویژه دریافت ‌کرده‌اند، به راحتی و بدون شرط خاصی و فقط در صورتی که ۴۸ ماه (۴ سال) از شروع بیزینس و کسب و کار آنها گذشته باشد، می‌توانند برای اقامت داءم استرالیا (ساب کلاس 888) اقدام کنند. با این تفاوت که در ویزای سرمایه گذاری معمولی فرد باید حداقل۲ سال در خاک استرالیا زندگی کرده باشد ولی در ویزای سرمایه گذاری ویژه تنها کافی ست فرد در هر سال ۴۰ روز و همسر وی ۱۸۰ روز در خاک استرالیا زندگی کرده باشند.
-  ساب کلاس 132-  ویزای دائم سرمایه گذاری استرالیا این نوع ویزا ویژه مدیران کمپانی‌های بزرگ است که با سابقه مدیریتی و قابلیت‌های فردی به راحتی می‌توانند قبل از ورود به خاک استرالیا برای خود و خانواده خود، ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند.

شرایط دریافت این نوع ویزا:

·        مدارک مدیریتی و سابقه فعالیت موفق در بیزینس به همراه درآمد بالا.

·        سرمایه و دارایی فرد و همسرش جمعا ۱.۵ میلیون دلار استرالیا باشد.

·        سرمایه گذاری فرد در بیزینس حداقل ۴۰۰ هزار دلار استرالیا باشد.

·        گردش مالی ۳ میلیون دلاری در دو سال از چهار سال قبل از درخواست ویزای ۱۳۲ داشته باشد.

یکی از سه شرط زیر را داشته باشد:

·        در صورتی که درآمد بیزینس در سال کمتر از ۴۰۰ هزار دلار استرالیا است، ۵۱٪ از سهام را دارا باشد.

·        در صورتی که درآمد بیزینس در سال بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار استرالیا است، ۳۰٪ از سهام را دارا باشد.

·        مالکیت ۱۰٪ از شرکت با سهامی عام

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید